Súrodenci Melissa a Michael

Príbeh odlúčených súrodencov

Zdieľať video: E-mail

NN ti prináša rozhovor s ľuďmi, na ktorých sa dá spoľahnúť.

Mať súrodenca, na ktorého sa môžete na 100 % spoľahnúť je úžasné

Prinášame vám príbeh obyčajných ľudí – Melissa a Michael sú jedni z mnohých, ktorí zažili súrodenecké odlúčenie...

Obyčajní ľudia

Michael, prečo ste sa rozhodli odísť do cudziny? A čo vaša sestra, prišla za vami?

Do zahraničia som sa rozhodol ísť kvôli futbalu. Hral som na Cypre za miestny klub. Po čase som sa zoznámil s mojou priateľkou a neskôr som odišiel za ňou do Holandska. Dnes je to už krásnych 7 rokov, čo spolu žijeme v krajine tulipánov. Moja sestra nás sem-tam navštívi, čo nás veľmi teší.

Keď ma Melissa prvýkrát navštívila v Holandsku, bola ešte veľmi mladá, no vôbec sa nebála. Pracovala tu a z ušetrených peňazí si zaplatila anglický jazykový kurz. Vtedy som bol na ňu veľmi hrdý, pretože postavila vzdelanie na prvé miesto.

Obyčajní ľudia

Melissa, čo najnáročnejšie ste museli riešiť, keď bol brat preč?

Najnáročnejší bol asi fakt, že som bola doma na všetko sama. Keďže už nemám iného súrodenca, nemohla som sa doma úprimne poradiť s bratom, iba ak cez webkameru. No niekedy potrebujete toho druhého vidieť naživo a objať ho. Tak isto mi veľmi chýbal pri rôznych akciách a oslavách a asi najťažšie pre mňa bolo ho opäť vidieť odchádzať.

Obyčajní ľudia

S čím vám brat pomohol vo vašom živote, čo vás veľmi ovplyvnilo?

Veľmi na ovplyvnilo, že som s bratom nemohla vyrastať tak, ako som chcela. Rovnako ako celá rodina, tak aj ja som musela prijať fakt, že sa rozhodol naplno venovať futbalu, a teda musel často cestovať do rôznych krajín a nie vždy sa mu podarilo prísť domov na dlhšie obdobie. Snažila som sa preto odmalička vychutnávať si každú chvíľu s ním a vážiť si rodinu najviac v živote.

Naopak, prinieslo to do môjho života veľa pozitívneho - Napríklad to, že brat odišiel do zahraničia som zo začiatku znášala ťažko, ale s odstupom času ako som dospievala, som si uvedomila, že vďaka tomu som ho mohla navštevovať v zahraničí, čo mi veľmi pomohlo zdokonaliť sa v cudzej reči alebo byť samostatnejšou.

Obyčajní ľudia

Prečo vám na bratovi tak veľmi záleží?

Pretože je to jediný človek, okrem mojich rodičov, ktorému môžem veriť na 100 % a na ktorého sa môžem vždy spoľahnúť a obrátiť sa na neho, keď to najviac potrebujem. Pretože sa mi vždy snažil pomôcť najviac ako vedel. Bol to môj brat, vďaka ktorému som sa naučila v živote mnoho vecí a ukázal mi možnosti, ktoré môžem ďalej rozvíjať.

Obyčajní ľudia

Čo je tým najväčším dôvodom, pre ktorý vám na sestre tak záleží?

Moja sestra Melissa má len 20 rokov a je pre mňa dôležitá práve preto, že ja som veľmi skoro odišiel z domu a ona vyrástla sama a starala sa o rodičov a ochraňovala ich namiesto mňa. Takže prevzala moju rolu staršieho syna. Bolo to pre mňa veľmi ťažké, že som tam nevedel byť s nimi a pomôcť im v každodenných starostiach. A na Melissu som sa mohol úplne spoľahnúť. Melissa je moja jediná sestra a hoci sme spolu chvíľu nevyrastali a netrávili sme spolu veľa času, máme stále veľmi silný vzťah.

Záleží mi na nej tak veľmi, že keď som mal 22 rokov dal som si vytetovať jej meno na moje rameno. Pár rokov neskôr spravila Melissa to isté s mojím menom. Aj keď je to maličkosť, nám to dáva pocit že nie sme od seba tak vzdialení.

Aj keď je samostatná a nebojácna, niekedy ju musím chrániť pred dotieravcami, lebo je to moja krásna sestrička. Robí našu rodinu šťastnou svojím úsmevom, láskou a tým, aká je.

Ďakujeme za rozhovor.Spoľahlivosť je pre NN dôležitá

V NN vás chránime pred rizikami viac ako 170 rokov. Zabezpečujeme vám komfortný dôchodok, zveľaďujeme váš majetok a pomáhame vám pri zdravotných komplikáciách. Môžete sa spoľahnúť na výnimočné plnenie pri poistnej udalosti a zaujímavé zhodnotenie vašich investícií.

Pretože, na vás záleží.


Pri závažných udalostiach vyplácame poistné plnenie až v 97 % prípadov.

Presvedčte sa

Ďalšie príbehy

Eliud Kipchoge

Príbehy spoľahlivých

Člen bežeckého tímu NN Running Team a najlepší maratónec všetkých čias.

Martin Juck

Príbehy spoľahlivých

Príslušník Hasičského a záchranného zboru Slovenskej republiky.

Arnold Kiss

Príbehy spoľahlivých

Ambasádor a absolvent programu Teach for Slovakia.

Daniel Kováč

Príbehy spoľahlivých

Mladý talentovaný atlét s olympijskou ambíciou.

Tatiana Winterová

Príbehy spoľahlivých

Riaditeľka Únie nevidiacich
a slabozrakých Slovenska

Branislav Brozman

Príbehy spoľahlivých

Navádzač paralympijského víťaza v alpskom lyžovaní.

Mirka Hunčíková

Príbehy spoľahlivých

Zakladateľka prvého mobilného hospicu
na východnom Slovensku.

Obyčajní ľudia

Príbehy spoľahlivých

Každodenné príbehy ľudí, ktorí sú pre svoje okolie nenahraditeľní.


Mám záujem o životné poistenie alebo dôchodkové sporenie

Odošlite formulár a budeme vás kontaktovať

x

Zdielať video cez
e-mail

Pri generovaní správy nastala chyba. Skúste znova odoslať formulár.